Nabyciu mieszkania deweloperskiego towarzyszy ogromne szczęście, ale i wielki stres. Wiąże się to z wieloma dylematami, w tym z wyborem usytuowania wybranej nieruchomości. Przed finalizacją transakcji zakupowej, warto dobrze przemyśleć kwestię wystawy słonecznej mieszkania. Ta z pozoru drobna decyzja może zaważyć na długofalowym poczuciu komfortu i zbagatelizowana nie raz doprowadzi do szewskiej pasji. Którą stronę świata wybrać? Zobacz i dopasuj do własnych preferencji.

Od wschodu słońce do południa

Wschodnia wystawa mieszkania spodoba się amatorom pobudek o świcie, którzy już od rana chcą poczuć promienie słońca na swojej twarzy. Światło wpadające od pierwszych godzin po wschodzie, będzie towarzyszyć mieszkańcom do połowy dnia i z pewnością nie będzie już uciążliwe w wyjątkowo ciepłe, nadmiernie słoneczne popołudnia. Jeśli więc lubisz pobudzić się do życia słonecznymi porankami i nie przepadasz za gorącymi popołudniami, wybierz wschodnią wystawę nieruchomości – podpowiada specjalista z Atom Deweloper Siechnice.

Od zachodu upał po południu

Właściciele nieruchomości z oknami wychodzącymi na zachód muszą się liczyć z tym, że w słoneczne popołudnie nie zabraknie u nich ciepła. Wyjątkowo przyjazne dla amatorów wygrzewania się, nie będzie odpowiednim wyborem dla hodowców ziół, czy lubiących roślinność na balkonie, czy parapecie. Inwestor z oknami o wystawie zachodniej już na starcie będzie musiał pomyśleć o zaciemniających zasłonach, roletach, czy żaluzjach, by móc zapewnić sobie trochę cienia, niezależnie od pory roku. W takim mieszkaniu przestaje mieć znaczenie optyczne powiększenie pomieszczeń.

Na północy zawsze ciemno

Tym, którym nie po drodze ze zbyt nasłonecznionym klimatem, dedykowana jest strona północna. Tutaj nie zabraknie błogiego cienia, intymnego półcienia. Inwestor nie będzie musiał się martwić o klimatyzację, rozwiązania zaciemniające, ale też musi liczyć się z faktem, że na jego balkonie, czy parapecie wyrośnie jedynie ograniczony repertuar roślin cieniolubnych. Również wygrzanie się w blasku słońca nie będzie mu dane o żadnej porze dnia. Aranżując wnętrza od strony północnej, zadbaj o jasne i lustrzane elementy wyposażenia, które doświetlą i powiększą optycznie dane pomieszczenie.

Od południa ciepło przez pół dnia

Wystawa południowa, podobnie jak zachodnia, wiąże się z koniecznością rozkochania w cieple słońca. Właściciele takich mieszkań z pewnością nigdy nie będą narzekać na brak słońca, lecz równocześnie będą zmuszeni do zakupu zaciemniających elementów. Również roślinność umieszczona od tej strony świata nie będzie do końca zadowolona z nieustannego przebywania na parapecie. Południowe klimaty mieszkania sprawią, że pomieszczenia będą rozjaśnione naturalnym światłem i nie będą mu straszne ciemne elementy wykończenia.

Do checklisty świadomego inwestora musisz dopisać wystawę słoneczną mieszkania. Niezależnie od tego, czy lubisz wygrzewać się na słońcu, czy wolisz atmosferę starego zamczyska, musisz liczyć się z konsekwencjami dokonanych wyborów. Pamiętaj, że skierowanie okien na konkretną stronę świata to nie kolor mebli, który zawsze możesz zmienić. Podejmuj decyzję świadomie i zamieszkaj z dobrej strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj