Wybieramy najlepsze ogrodniczki robocze

Spodnie robocze to główny element stroju pracownika. W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju spodnie tego typu. Wśród nich dostępne są także ogrodniczki robocze.

Dzięki odpowiednio dobranej odzieży roboczej pracownicy mogą jeszcze wygodniej wykonywać swoje obowiązki. Jednocześnie mogą oni uzyskać odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami niebezpiecznymi, które występują na stanowisku pracy.

Na komplet odzieży roboczej składa się ubranie górne oraz dolne. Na dół najczęściej wybierane są spodnie. To uniwersalna propozycja dla mężczyzn oraz dla kobiet. Poza najpopularniejszymi spodniami roboczymi do pasa, sklep BHP może zaoferować także spodnie ogrodniczki.

Ogrodniczki robocze to spodnie posiadające szerokie zastosowanie, które mogą doskonale sprawdzić się na wielu stanowiskach, zapewniając pełen komfort pracy. O czym warto pamiętać przy ich doborze?

Ogrodniczki jako spodnie robocze

Spodnie ogrodniczki to spodnie, które posiadają szelki, a także dodatkowy panel z przodu, często z kieszenią, nachodzący na tors. Taka konstrukcja tego typu spodni posiada zarówno swoje zalety, jak i wady.

Główną zaletą ogrodniczek jest ich praktyczny krój. Dzięki temu, że posiadają one szelki, bardzo dobrze sprawdzają się na stanowiskach pracy, na których pracownik często zmienia swoją pozycję.

Kolejnym plusem spodni ogrodniczek jest dodatkowa kieszeń, która znajduje się na ich froncie. Dzięki temu pracownik może uzyskać większą przestrzeń do przechowywania, na przykład narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy.

Minusem ogrodniczek może być mniejszy komfort – szelki oraz frontowy panel z kieszenią mogą być dla niektórych osób mniej wygodne niż zwykłe spodnie do pasa.

Rodzaje ogrodniczek roboczych

W użyciu znajduje się obecnie szeroka gama różnych spodni ogrodniczek. Ogrodniczki robocze są dostępne w wielu wersjach do wyboru, co pozwala na ich podział na różne kategorie.

Ogrodniczki robocze można podzielić na:

  • ogrodniczki męskie oraz damskie
  • ogrodniczki letnie i zimowe (ocieplane)
  • ogrodniczki o określonych właściwościach, na przykład odblaskowe, antyelektrostatyczne, kwasoodporne, wodoodporne, ogrodniczki z kieszeniami na nakolanniki

Dobór odpowiedniego rodzaju ogrodniczek roboczych posiada duże znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa pracy.

Jak wybrać najlepsze ogrodniczki robocze?

Dobre ogrodniczki robocze powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, powinny być funkcjonalne, a także powinny zapewniać właściwą ochronę przed określonymi czynnikami występującymi na stanowisku pracy.

Do szycia ogrodniczek najczęściej stosuje się bawełnę w połączeniu z innymi włóknami, najczęściej poliestrem. Warto zwrócić uwagę na gramaturę materiału zastosowanego do szycia spodni – im będzie ona wyższa, tym materiał będzie grubszy i solidniejszy.

Dla większej trwałości spodnie powinny posiadać również potrójne szwy oraz dodatkowe wzmocnienia, na przykład wzmocnienia kolan, aby zmniejszyć ryzyko pękania oraz przetarcia się materiału.

Aby ogrodniczki robocze były w pełni komfortowe, warto wybrać model posiadający regulację szelek. Dzięki temu można łatwo dopasować je do sylwetki. Szelki powinny być także elastyczne, aby nie uciskać nadmiernie ramion. Umieszczona w talii gumka także poprawi wygodę.

Ogrodniczki mogą być wyposażone w boczne guziki ułatwiające ich zakładanie, ale w sprzedaży znajdziemy także ogrodniczki robocze wyposażone w zamki.

Warto także zwrócić uwagę na kieszenie w ogrodniczkach – duża liczba kieszeni pozwoli na łatwe przechowywanie narzędzi, akcesoriów i innych drobiazgów.

Sklep BHP Pol-Paw – wysokiej jakości spodnie robocze w różnych fasonach do wyboru!

Nasz sklep BHP Pol-Paw oferuje najlepszej jakości odzież roboczą przeznaczoną dla wszystkich pracowników. W naszym asortymencie można znaleźć także komfortowe ogrodniczki robocze, które doskonale sprawdzą się na różnych stanowiskach pracy!

Współpracujemy z renomowanymi markami, by dostarczać naszym klientom odzież roboczą o wszechstronnym zastosowaniu.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do złożenia zamówienia w Pol-Paw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj