Oświetlenie domu – LED czy tradycyjne żarówki?

Przy wyborze żarówek do oświetlania domu stajemy przed trudnym wyborem. Kupić tradycyjne żarówki czy nowoczesne, nieco droższe żarówki LED. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże rozwiać wątpliwości, jakie powstają podczas tego wyboru.

Nowoczesne żarówki LED

Korzyści z wyboru żarówek LED jest naprawdę bardzo wiele. Jeśli chcemy obniżyć nasze rachunki za energię elektryczną, warto zainwestować i kupić nieco droższe żarówki LED. Ich znacznie mniejszy pobór prądu szybko zwróci się, gdy będziemy płacić mniejsze rachunki co miesiąc. Dzięki energooszczędności stają się także ekologicznym źródłem oświetlenia. Z uwagi na ich budowę, cechuje je 100-procentowa bio-degradowalność. Jeśli nie są nam obojętne losy przyszłych pokoleń, warto pomyśleć nad zakupem żarówek LED. Ich zastosowanie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, gdy zużywamy mniej energii elektrycznej, to mniej się jej produkuje, a co za tym idzie mniej zanieczyszczeń trafia do atmosfery, poprzez spalanie węgla w elektrowniach. Żarówki LED znajdują swoje zastosowanie niemal wszędzie, a ich nowoczesna technologia umożliwia dobór barwy światła, jaką chcemy uzyskać.

Tradycyjne żarówki

Zwykłe żarówki są tradycyjnym źródłem oświetlenia, które jest coraz częściej wypierane przez wyżej omówione żarówki LED. Wyparte zostają w większości przez swoją krótką żywotność, którą nie dorównują żarówkom LED. Tradycyjne żarówki pobierają o wiele więcej energii elektrycznej, sporą część pobranej energii zamieniają na energię cieplną, którą wydalają. Czyli wykorzystują energię elektryczną nie do końca w tym celu, w jakim byśmy chcieli. Przez długi czas użytkowania ludzie przyzwyczaili się do żółtego światła żarówki, dlatego teraz coraz częściej, żarówki tradycyjny wykorzystywane są jako oświetlenie dekoracyjne. Doskonałym gadżetem, który możemy zamontować przy standardowych żarówkach to ściemniacz światła, co znacznie poprawia nastrojowość w pomieszczeniach, w których używamy standardowych żarówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj