Jakie kolory wybrać aby nasze mieszkanie było spójne, przestronne i nie sprawiało, że przebywanie w nim psuje nam samopoczucie? Salon to miejsce w którym przebywamy najczęściej i nie licząc sypialni – najdłużej. Co zrobić aby było prawdziwym azylem dla każdego domownika? Twoje wątpliwości na pewno rozwieje Ten artykuł.

Małe przytulne mieszkanko. 

Do małych pomieszczeń dedykowane są zazwyczaj kolory pastelowe, które sprawiają, że salon staję się jaśniejszy i przestronniejszy. Zdecydowanie odradza się kolory o mocnym wyrazie, gdyż optycznie zmniejszają powierzchnię i potrafią przytłoczyć. W małym pomieszczeniu warto rozważyć częściowe pokrycie ściany fototapetą powiększającą przestrzeń, lub powieszenie lustra które również sprawi, że salon wyda się większy. Aby zniwelować poczucie nudy ciekawym zabiegiem może okazać się przełamanie jasnych kolorów wyrazistymi detalami.

Duży salon – wielkie możliwości.

Duży salon pozwala na znacznie więcej kombinacji kolorystycznych choć należy pamiętać, że przesadzając nie poczujemy się w swoim wymarzonym salonie swobodnie. Poleca się używanie maksymalnie 3 kolorów w którym przynajmniej jeden jest kolorem stonowanym. Wiele stron internetowych oferuje sporą dawkę inspiracji. Obecnie w aranżacyjnej modzie jest kolor miodowy, który świetnie skomponuje się z bielami i szarościami, Warto zwrócić uwagę na to, by nie mieszać tzw. ciepłych kolorów z zimnymi i ostrożnie obchodzić się z czernią, która w dużych salonach będzie wyglądała dobrze, lecz duża jej ilość pomniejszy nasze wnętrze i może stać się przygnębiająca.

Czy kolor salony może spowodować, że zmarzniesz?

Jesteś „Zmarzluchem” i chcesz, aby ściany w Twoim salonie były niebieskie? Nie rób tego! Ten zabieg spowoduje, że będzie Ci w tym pomieszczeniu jeszcze zimniej nawet przy rozgrzanym kominku. Dla takich osób zdecydowanie polecane są ciepłe odcienie, lub uniwersalne – biel, szarości, kolory piaskowe.

Warto dobrze przemyśleć zakup farby do swojego salonu, bo będzie to kolor, który może zostać z nami na długie lata a którego już po tygodniu możemy mieć dosyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj