Listwy przypodłogowe Lagrus, to produkty bardzo wysokiej jakości, które zyskały zaufanie wśród wielu klientów. Cechuje je różnorodność, wysoka jakość wykonania, a także przystępna cena. Przed zdecydowaniem się na konkretny model listw przypodłogowych tej marki warto jednak dowiedzieć się, dlaczego listwy przypodłogowe powinny być nieodłącznym elementem każdego domu oraz mieszkania.

Jakie zalety posiadają listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe posiadają szereg zalet, o których warto dowiedzieć się nieco więcej. Bez wątpienia najważniejszym ich zadaniem, jest zasłonięcie mało estetycznej szczeliny dylatacyjnej. Powstaje ona po ułożeniu każdej podłogi. Elementy takie jak chociażby panele podłogowe, nie mogą dochodzić do samej ściany, ponieważ są poddawane stałym naciskom. Ustawiane są na nich meble, my sami się po nich także przemieszczamy. Dlatego musi zostać pozostawione miejsce, dzięki czemu będą mogły one po prostu „pracować”. Bez odpowiedniej szczeliny dylatacyjnej podłoga może zacząć zmieniać swój wygląd, powstawać będą wybrzuszenia, których na pewno wolelibyśmy uniknąć. Listwy przypodłogowe są w stanie zasłonić ten mankament. Niektóre z listw są bardzo dekoracyjne, dlatego też stanowią one wyróżniający się element, przykuwający wzrok. Na jakiej zasadzie powinny być one wybrane? Jaką powinny mieć kolorystykę? Zazwyczaj listwy przypodłogowe dobiera się właśnie do podłóg, ale także i do stolarki czy też koloru ścian. Listwy występują bardzo często w kolorze paneli, są do nich idealnie dobrane pod względem farby. Niektóre z modeli są również przeznaczone do samodzielnego malowania, dlatego można im nadać kolor według własnego uznania.

Prócz zakrycia szczeliny dylatacyjnej, listwy przypodłogowe świetnie radzą sobie także z zakryciem dolnej części ściany. Zazwyczaj nie wygląda ona zbyt reprezentacyjnie, ponieważ trudno jest w idealny sposób nałożyć tam farbę, dociąć tapetę lub też położyć płytki. Dlatego listwa zakrywa w staranny sposób wszelkie te niedociągnięcia. Ponadto dolna część podłogi bardzo często jest narażona na zniszczenie, ponieważ uderzamy o nią odkurzaczem lub też mokrym mopem. To sprzyja niszczeniu powierzchni, odpadaniu farby, a nawet wykwitów wilgoci. Listwa zatem pełni tutaj również zadanie typowo ochronne.

W listwach przypodłogowych, można również ukrywać kable. Wiele modeli posiada bardzo wygodne frezowanie, które jest nie tylko praktyczne, ale gwarantuje nam także lepszy efekt wizualny. W wielu pomieszczeniach mamy podłączone sprzęty, komputery, telewizory czy też konsole do gier. Frezowanie umożliwia ukrycie wszystkich tych kabli. Ponadto gdy nie są one ułożone luzem, samo wnętrze staje się również bezpieczniejsze, szczególnie dla małych dzieci i osób starszych, u których ryzyko potknięcia się o wystający kabel jest o wiele większe.

Wyjątkowe modele listw Lagrus

Listwy Lagrus to produkt, który z powodzeniem od lat jest sprzedawany na rynku. Producent działa od wielu lat, cały czas tworząc nowe rozwiązania w zakresie listw przypodłogowych, aby trafić w gusta współczesnych klientów. Z tego też względu na dzień dzisiejszy oferta jest naprawdę bardzo szeroka. Poczynając od listw bardzo prostych i klasycznych, a kończąc na tych posiadających większą dekoracyjność.

W tym artykule zostaną dokładnie omówione trzy podstawowe modele listw przypodłgowych Lagrus, a zestawienie rozpocznie się od modelu Classic r10. Listwa ta występuje tak naprawdę jeszcze w trzech podrodzajach. Można bowiem zdecydować się na listwę Classic r10 mini, standardową listwę Classic r10 oraz Lagrus Classic r10 wilgocioodporną. Listwa mini ma mniejsze wymiary, a model odporny na wilgoć świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli przykładowo kuchniach oraz łazienkach. Skupiając się jednak na standardowym modelu, warto wymienić kilka podstawowych zalet. Są to listwy występujące standardowo w kolorze białym, można jednak wybrać inną barwę z palety, dodatkowo płatną. Mają one grubość 16 mm, wysokość 80 mm i grubość 2,44 mb. Powierzchnia listwy jest pokrywana lakierem poliuretanowym, a samo lakierowanie jest trójwarstwowe. Nakładana jest izolacja, podkład, a następnie nawierzchnia. Dolna krawędź listwy jest również zaizolowana przeciwwilgociowo, co jest niewątpliwym plusem. Co istotne, model ten posiada wygodne i praktyczne frezowanie pod kable, a także i frezowanie, które ułatwia ich zamontowanie do ściany. Same listwy montuje się na klej, co jest prostym sposobem, możliwym do zrealizowania samodzielnie. Wykonane są one z płyty MDF, drewnopochodnej i posiadającej średnią gęstość. Taki materiał jest bardzo wytrzymały i listwy tego typu, są w stanie posłużyć nam przez naprawdę długi czas.

Kolejnym modelem są natomiast listwy Standard 100 R10. Występują one w dwóch podstawowych kolorach: białym oraz szarym. Za dodatkową opłatą, można wybrać sobie również inny kolor z listy dostępnych. Listwa ma grubość 16 mm, wysokość 100 mm oraz długość 2,44 mb. Listwy są wykonywane z materiału wilgocioodpornego, z płyty MDF. Posiadają one podobnie jak model opisywany wyżej, trójwarstwowe lakierowanie. Model ten jest także wyposażony w frezowanie pod kable, dolna krawędź jest izolowana przeciwwilgociowo.

Model Lagrus Krym 100 ma w gruncie rzeczy takie same cechy jak modele, które zostały opisane powyżej. Także jest on odporny na wilgoć czy też posiada frezowanie pod kable. Jeśli jednak chodzi o sam wygląd, jest to listwa zdecydowanie bardziej dekoracyjna, posiadająca żłobienia, które dodają jej estetyczności i odpowiedniego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj