Przy budowie domu jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór odpowiedniego źródła ogrzewania. Na rynku jest naprawdę duży wybór i znajdziemy wiele różnego rodzaju instalacji. Jednak gdy mamy możliwość podłączenia się do sieci gazowej bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem będzie montaż własnego kotła na gaz. Dlaczego?

Kocioł gazowy to popularne rozwiązanie ogrzewania naszych czterech kątów. Współczesne kotły gazowe to urządzenia najwyższej jakości wyposażone w ułatwiającą użytkowanie elektronikę. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu kotła urządzenia te są praktycznie bezobsługowe, a samo programowanie jest łatwe i intuicyjne. Korzystanie z kotła jest więc po prostu wygodne.

Nie musimy też gromadzić opału czy oczyszczać kotła z popiołu. Plusem jest też cicha praca, co zdecydowanie wpływa na nasz komfort. Warto podkreślić, że współczesne kotły są wykonane w wielką starannością i z najwyższej jakości produktów. Niesłusznie wielu osobom kocioł gazowy kojarzy się z piecykiem gazowym. Kotły gazowe to urządzenia bardzo szczelne i bezpieczne, posiadające liczne zabezpieczenia.

Kocioł gazowy – ekologiczny sposób na ciepło

Warto podkreślić, że gazowe kotły kondensacyjne charakteryzują się sprawnością sięgającą nawet 107%. Nowoczesne kotły gazowe to urządzenia spełniające wysokie normy emisyjne dzięki czemu są ekologiczne. Wiele samorządów zachęca posiadaczy tzw. “kopciuchów” do wymiany swoich starych właśnie na kocioł gazowy. Tam, gdzie nie ma takiej możliwości świetnie sprawdzają się kotły na pellet i kotły na ekogroszek. Jednak tam, gdzie jest możliwość podłączenia do gazu to właśnie kocioł na gaz wiedzie prym! Chcąc zapoznać się z bogatą ofertą kotłów na gaz warto skorzystać z pomocy doświadczonych polskich firm obecnych na rynku od dekad. Z pewnością doradzą nam odpowiednią moc kotła potrzebną do ogrzania naszego domu. Wiele firm oferuje jednocześnie pomoc przy montażu i odpowiedni serwis działających już instalacji. Więcej dowiesz się na defro.pl/kotły-na-gaz .

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Odpowiedź brzmi: zainstaluj kocioł na gaz!

Kocioł gazowy to przede wszystkim oszczędność dla naszego domu. Jest to instalacja korzystna ekonomicznie. W porównaniu z ogrzewaniem domu olejem opałowym czy prądem elektrycznym możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Dużym plusem jest też to, że przy wymianie pieca na nowy kocioł gazowy możemy skorzystać z programu “Czyste powietrze” i uzyskać sporą, bezzwrotną dotację. Warto też zwrócić uwagę, że nowoczesne kotły gazowe zużywają znacznie mniej gazu w porównaniu z tradycyjnymi, starszymi modelami pieców gazowych. W prosty sposób możemy więc zaoszczędzić i stać się ekologiczni co – zwłaszcza przy się klimacie – jest niezwykle ważne!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj