W dzisiejszych czasach telewizor jest jednym z najważniejszych urządzeń w domu. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Jednak jaki telewizor tak naprawdę kupić?

Wchodząc do sklepu z elektroniką jesteśmy wystawieni na obcowanie w wieloma ekranami. Pozornie każdy wygląda tak samo, ale czy rzeczywiście są identyczne? Przyglądając się uważniej na pewno zauważymy, że jedne telewizory mają wyraźniejszy obraz od drugich. Możemy również zobaczyć, że jedne mają bardzo żywe kolory a inne nieco wyblakłe. Zanim jednak rzucimy się kupując ten, który wydaję się najlepszy skupmy się na paru istotnych kwestiach. Zobacz najnowszy ranking telewizorów 2021.

Rozdzielczość ekranu jest bardzo ważna, jednak przy jej sprawdzaniu musimy wziąć pod uwagę rozmiar matrycy ( czyli jaki ekran jest duży ). Większe telewizory powinny mieć większą ilość pikseli. Przy mniejszych modelach ta ilość pikseli może być nieco mniejsza a obraz i tak będzie wyraźny.

Innym ważnym czynnikiem jest kontrast. Najprościej mówiąc jest to różnica pomiędzy najjaśniejszym a najciemniejszym punktem wyświetlanym jednocześnie na ekranie. Jeśli zależy nam na bardzo jasnej bieli i głębokiej czerni to koniecznie sprawdźmy ten parametr.

Na półki sklepowe trafiły telewizory z zakrzywionym ekranem co daję nam kolejną sprawę do przemyślanie. Czy stawiamy na sprawdzony prosty styl czy może pójdziemy z duchem czasu i wybierzemy coś bardziej ekstrawaganckiego. Telewizor wygięty w łuk pozwoli nam bardziej zanurzyć się w obrazie. Dzięki temu nasze wrażenia z oglądania będą lepsze.

Smart TV jest teraz na wyposażeniu większości telewizorów. System ten pozwala na korzystanie z Internetu i aplikacji. Jeśli zależy nam na czymś więcej niż tylko programach telewizyjnych to jest to opcja obowiązkowa.

W tym wszystkim można się pogubić ale nie wolno nam zapomnieć o rodzaju wyświetlacza. LCD, LED a może OLED, który wybrać? Najprościej mówiąc ekrany OLED są lepszymi. Oferują nam lepszy kontrast i głębie kolorów jednak musimy za taki luksus sporo zapłacić. LCD oraz LED są ekranami nieco słabszej jakości co nie oznacza, że nie powinniśmy ich kupować. W większości telewizory LED i LCD są bardzo dobre jednak OLED jest przy nich wspaniały.

pilot do telewizora, jak podłączyć laptopa do telewizora, jak połączyć telefon z telewizorem, telewizor rubin, na jakiej wysokości telewizor, pierwszy telewizor, odległość od telewizora, telewizor wikipedia, na jakiej wysokości powiesić telewizor, jak podłączyć telewizor do komputera, rubin telewizor, sennik telewizor, telewizor nad kominkiem, telewizor neptun, brak obrazu w telewizorze, sterowanie telewizorem przez telefon, historia telewizora, opłata za telewizor 2015, program tv telewizor, telewizor po angielsku, wynalazca telewizora, ściana za telewizorem, brak głosu w telewizorze, youtube na telewizorze, telewizor kśt, jak podłączyć komputer do telewizora, olx telewizory, jak podłączyć kino domowe do telewizora, zabudowa telewizora, internet w telewizorze, ściana z telewizorem, pilot do telewizora samsung, jak połączyć komputer z telewizorem, telewizor kineskopowy, stary telewizor, kto wynalazł telewizor, telewizor jako monitor, podłączenie laptopa do telewizora, telewizor daewoo, telewizor na scianie, telewizor do 2000, podłączenie komputera do telewizora, telewizor do gier, telewizor w sypialni, jak połączyć laptopa z telewizorem, ściana pod telewizor, jak podłączyć komputer do telewizora hdmi, telewizor projekcyjny, telewizory olx, jaka odległość od telewizora,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj