Każde dziecko potrzebuje chociaż kawałka własnej przestrzeni. Idealnie jeżeli jest to własny pokój. Oto kilka porad, które pomogą Wam dobrze urządzić pokój dla dziecka.

Co za dużo to nie zdrowo.

Aranżując pokój dla malucha, chcemy aby był jak najładniejszy i żeby spodobał się dziecku. Często zdarza nam się niestety przesadzić. Za dużo mebli, za dużo kolorów, wzorów, dodatków, zabawek, itp. Nadmiar wprowadza haos i powoduje przebodźcowanie. Aby pokój był funkcjonalny i dobrze spełniał swoje zdanie, musi być miejscem gdzie dziecko może się wyciszyć i zrelaksować. Nie zagracajmy więc przestrzeni naszych dzieci niepotrzebnym dodatkami. Pokój dziecka powinien być miejscem gdzie może się ono skupić odrabiając lekcje, odpocząć po męczącym dniu czy bez problemu zasnąć. Dobrze aby przestań nie była przeładowana. Zabawki można pochować do pudel, a książki do szafek. Jeżeli chcemy wprowadzić kolor, to najlepiej poprzestać na jednej barwie dominującej. Najlepiej jednak żeby była dosyć stonowana.

Dopasuj wymiary.

Wymiary mebli i dodatków powinny być dopasowane do wzrostu i gabarytów dziecka. Dla małych dzieci sprawdzą się małe, dziecięce meble, nastolatkom możemy zakupić już meble „dorosłe”. Aby dziecko mogło swobodnie korzystać z wyposażenia, poszczególne elementy nie mogą być ani za duże ani za małe. Dziecko musi czuć się komfortowo zarówno siedząc pozy biurku jak i leżąc w łóżku.

Weź pod uwagę preferencje dziecka.

Pamiętaj, że aranżujesz pokój dla dziecka, więc jego zdanie i preferencje powinieneś wziąć pod uwagę. Należy dostosować wystrój do gustu i potrzeb dziecka. To ono będzie tu spędzać wiele swojego czasu więc to jemu ma się podobać wystrój.

Bezpieczeństwo.

Urządzając pokój dla dziecka, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Wszystkie meble i dodatki powinny być dobrej jakości. Wszystkie elementy powinny być ustawione i zamontowane w taki sposób aby nie niosły ryzyka upadku na dziecko.

Mamy nadzieję, że korzystając z naszych rad,  urządzicie swojemu dziecku wspaniały pokój.


TAGI: pokój dla dziecka, pokój dziecka, jak urządzić pokój dziecka, jak pomalować pokój dziecka, pokój dziecka na poddaszu, jak urządzić pokój dla dziecka, pokój dziecka inspiracje, jak urządzić mały pokój dla dziecka, mały pokój dla dziecka, pokój dziecka ikea, pokój dziecka w stylu skandynawskim, pokój dla dziecka na poddaszu, ikea pokój dziecka, szary pokój dla dziecka, pokój dla dziecka ikea, pomysł na pokój dla dziecka, ikea pokój dla dziecka, pokój dziecka aranżacje, pokój dziecka styl skandynawski, pokój dla dziecka w stylu skandynawskim, zielony pokój dla dziecka, pokój dla dziecka inspiracje, dorota was urządzi pokój dziecka, pomysł na pokój dziecka, nowoczesny pokój dla dziecka,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj