Refleksole znane są również pod nazwą rolet ekranowych. To doskonałe rozwiązanie do okien w pomieszczeniach szczególnie narażonych na zbytnie nasłonecznienie, przede wszystkim z ekspozycją południową. Bardzo wysokie temperatury na zewnątrz nieraz dają się we znaki również wewnątrz budynku. Odczuwamy wówczas duży dyskomfort termiczny, który przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu w domu, a także w miejscu pracy. Odpowiedzią na problem ze zbytnim nagrzewaniem się budynku wewnątrz jest wybór refleksoli, które mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – w zależności od potrzeb i możliwości montażu. Stanowią one doskonałą ochronę przed słońcem, a także niebanalne wykończenie nowoczesnej bryły budynku.

Refleksole na tle innych przesłon okiennych

Refleksole to bardzo popularny rodzaj rolet zewnętrznych, jednak – ze względu na ich konstrukcję i budowę – ich montaż możliwy jest też wewnątrz budynku. Odznaczają się bardzo dobrą trwałością i wysoką odpornością na możliwe uszkodzenia i przetarcia, co jest zasługą zastosowania innowacyjnej tkaniny PCW lub tkaniny szklanej ze specjalną powłoką, której struktura zbliżona jest do siatki. Zasada konstrkucji refleksoli jest dość prosta – im mniejszy współczynnik otwarcia, tym mniejsza ilość światła przedostaje się przez tkaninę. Cały mechanizm refleksoli skrywa się w kasecie, a jej rozkładanie odbywa się za pomocą specjalnego wałka z prowadzeniem bocznym żyłkowym lub za pomocą prowadnic. Wszystkie elementy, z których zbudowana jest refleksola charakteryzują się wysoką trwałością, zawdzięczają to specjalnemu wykonaniu z bardzo jakościowego aluminium, malowanego proszkowo. Urządzeniem można sterować mechanicznie lub automatycznie za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych na wi-fi.

Refleksole – czy to rozwiązanie dla mnie?

Refleksole to niezwykle uniwersalny rodzaj przesłon okiennych. Montowane są zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach, lokalach usługowych. Ich minimalistyczny design podkreśla nowoczesny charakter budynków. Stanowią doskonały element dekoracyjny i pełnią szereg praktycznych funkcji.

Montaż refleksoli na zewnątrz pozwala na maksymalne odcięcie światła słonecznego do wewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu ochrona pomieszczeń przed nasłonecznieniem i przenikaniem szkodliwych promieni UV jest ośmiokrotnie lepsza w porównaniu z tradycyjnymi roletami wewnętrznymi. Przebywanie wewnątrz budynku nawet w najbardziej upalne dni staje się przyjemne i bardzo komfortowe. Refleksole stanowią świetną alternatywę dla klimatyzacji, przyczyniając się do spadku temperatury wewnątrz nawet o 10°C.

Gdzie montować refleksole?

Montaż refleksoli jest możliwy zarówno na zewnątrz, jak i na wewnątrz budynku, chociaż zdecydowanie częściej przyjmuje się to pierwsze rozwiązanie. Tkanina refleksoli, dzięki innowacyjnej technologii produkcji, jest bardzo odporna na działanie czynników atmosferycznych i na wszelkie uszkodzenia. Duża gama kolorystyczna tkaniny daje możliwość dopasowania produktu do każdej elewacji budynku, co pozwala na idealne wkomponowanie urządzenia w jego bryłę. Montaż wewnętrzny refleksoli sprawdza się najlepiej w przypadku dużych przeszklonych powierzchni w salach konferencyjnych lub wykładowych. Ich główne zadanie wówczas sprowadza się do zapewnienia komfortu pracy – temperatura w pomieszczeniach jest optymalna i przyjemna, nie ma zazwyczaj potrzeby instalowania klimatyzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj