Przemyślana decyzja

Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych decyzji w naszym życiu. Nieruchomości jak sama nazwa wskazuje, nie możemy poruszać i przenosić w inne miejsca. Kupując rozkładowe mieszkanie w idealnym stanie z widokiem na śmietnik niestety nie jesteśmy w stanie przenieść w miejsce, gdzie będziemy mieli widok na jezioro. Powinniśmy być świadomi tego przed zakupem mieszkania i noe podejmować zbyt pochopnych decyzji.

Stan prawny nieruchomości

Podczas zakupu mieszkania powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na stan prawny nieruchomości. Pojęciem tym objęte są wszelkie informacje odnośnie praw przysługujących do danej nieruchomości np. prawo własności lub spółdzielcze własnościowe prawo lokalu. Koniecznie powinniśmy sprawdzić czy osoba, z którą chcemy zawrzeć umowę, jest właścicielem lokalu mieszkalnego lub pełnomocnikiem właściciela. Przeoczenie tak istotnego faktu może później spowodować wiele problemów oraz nieprzyjemności.

Księga wieczysta

Kolejnym naszym ważnym krokiem powinno być sprawdzenie księgi wieczystej. Bez problemu możemy to zrobić przez internet. Z zapisów w księdze wieczystej dowiemy się, czy do mieszkania nir mają prawa osoby trzecie. Chodzi tu o prawo pierwokupu, roszczenie o przeniesienie własności, czy wszczęciu egzekucji. Znajdziemy tam również informacje o obecnych właścicielach. Pomoże to nam uniknąć później niepotrzebnego stresu.

Plan zagospodarowania przestrzennego

Po sprawdzeniu księgi wieczystej warto również przejrzeć plan zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której znajduje się interesujące nas mieszkanie. Dzięki temu będziemy mogli upewnić się czy w przyszłości nie są planowane żadne inwestycje takie jak budowa wysokiego budynku, który przysłoni nam widok z okna lub budowa autostrady, która będzie generowała hałas.


TAGI: mieszkanie komunalne, małe mieszkanie, mieszkanie za odstępne, mieszkanie tbs, mieszkanie dla młodych kalkulator, mieszkanie siedlce, mieszkanie mielec, oto mieszkanie, moje mieszkanie blog, podanie o mieszkanie socjalne, jak dostać mieszkanie komunalne, mieszkanie do wynajecia olsztyn, mieszkanie śrem, zalane mieszkanie, sprzedam mieszkanie bełchatów, jak tanio urządzić mieszkanie, jak dostać mieszkanie socjalne, mieszkanie w stylu prowansalskim, sprzedam mieszkanie mielec, mieszkanie września, odstępne za mieszkanie, sprzedam mieszkanie siedlce, mieszkanie mława, mieszkanie wynajem olsztyn,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here